מפת הבחירות של רמת גן: איפה איזנקוט ניצח, איפה הליכוד התחזק ואיזו שכונה הצביעה בשיעור הגבוה ביותר

$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('6ed7e00d-06b7-4444-8583-0e418813fcdd','/dyncontent/2026/7/6/3edc60e0-006b-4650-846a-8ff957fef2d6.jpg',21470,'סופר פארם כתבה',525,78,true,54585,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('6ed7e00d-06b7-4444-8583-0e418813fcdd','/dyncontent/2026/8/4/e53c1a0d-38b1-4550-811a-05b0c3177747.jpg',21644,'באנר כתבה תפירה בצי\u0027ק',525,78,true,54585,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('6ed7e00d-06b7-4444-8583-0e418813fcdd','/dyncontent/2026/9/8/b562c78c-5009-4871-ad00-9961e45ee2c2.jpg',21805,'סימולטור נהיגה באנר כתבה',525,78,true,54585,'Image','');},15]]);})

106 אלף קולות כשרים נספרו ברמת גן בבחירות לכנסת ה-26. ישר! של גדי איזנקוט סיימה ראשונה בפער משמעותי, בנט והליכוד ניהלו קרב צמוד על המקום השני, ובין השכונות נחשפים פערים גדולים: ברמת אפעל קיבל איזנקוט כמעט 40%, ברמת שקמה הליכוד הגיע לכמעט 35%, ובכפר אז"ר נרשם שיעור הצבעה של יותר מ-80%. כך נראית מפת ההצבעה של רמת גן

מערכת רמת גן נט

תוצאות הבחירות לכנסת ה-26 מציירות תמונה פוליטית ברורה למדי ברמת גן, אבל מבט מעמיק יותר לתוך הקלפיות והשכונות מגלה עיר שאינה מצביעה באופן אחיד. יצאנו לנבור במספרים ולגלות כיצד בחרו תושבי רמת גן. 

בסך הכל היו ברמת גן 149,635 בעלי זכות בחירה. 106,594 מהם הצביעו, ו-106,321 קולות הוגדרו ככשרים. שיעור ההצבעה בעיר עמד על 71.2%, עלייה משמעותית לעומת 65.2% בבחירות 2022, וכמעט זהה לשיעור ההצבעה בקלפיות הרגילות ברחבי הארץ, שעמד על 71.8%.

המנצחת הגדולה ברמת גן הייתה מפלגת ישר! בראשות גדי איזנקוט, שקיבלה 30,570 קולות, שהם 28.8% מהקולות הכשרים בעיר.

במקום השני סיימה ביחד בראשות נפתלי בנט עם 19,370 קולות ו-18.2%, ואילו הליכוד סיים שלישי עם 19,063 קולות ו-17.9%. הפער בין בנט לליכוד בעיר עמד על 307 קולות בלבד.

הדמוקרטים קיבלו 12.8% מהקולות ברמת גן, ישראל ביתנו 6.7%, המילואימניקים והכלכלית 3.5%, הציונות הדתית 3.3%, עוצמה יהודית 3.2%, ש"ס 2.2% ויהדות התורה 0.5%.

בהשוואה לתוצאה הארצית, רמת גן בולטת במיוחד בתמיכה הגבוהה באיזנקוט ובבנט.

ישר! קיבלה ברמת גן 28.8%, לעומת 16.1% בכל הארץ - פער של כמעט 13 נקודות אחוז. ביחד של בנט קיבלה בעיר 18.2%, כמעט פי שניים מהתוצאה הארצית שלה, שעמדה על 9.3%.

הליכוד, לעומת זאת, קיבל ברמת גן 17.9%, לעומת 20.5% ברמה הארצית. הדמוקרטים קיבלו ברמת גן 12.8%, לעומת 6.4% בכל הארץ, וישראל ביתנו רשמה בעיר 6.7%, לעומת 5.9% ארצית.

גם ביחס לבחירות 2022 נרשמו שינויים משמעותיים. הליכוד ירד ברמת גן מ-22.3% ל-17.9%, בעוד ישראל ביתנו עלתה מ-3.8% ל-6.7%. הדמוקרטים, בהשוואה לחיבור של העבודה ומרצ ב-2022, נותרו ברמה דומה יחסית. ישר!, כמובן, לא התמודדה במתכונתה הנוכחית בבחירות הקודמות.

המבט המעניין ביותר נמצא בתוך השכונות עצמן.

ב-24 מתוך 26 האזורים שנבדקו ברמת גן הייתה ישר! של איזנקוט הרשימה הגדולה ביותר. רק בשתי שכונות התמונה התהפכה: רמת עמידר ורמת שקמה, שבהן הליכוד סיים ראשון.

המעוז החזק ביותר של איזנקוט בעיר היה רמת אפעל, שם קיבלה ישר! 39.5% מהקולות. אחריה כפר אז"ר עם 37.8%, תל גנים עם 35.2%, רמת חן עם 34.8% וקריית קריניצי עם 33.9%.

גם במרום נווה נרשמה תמיכה גבוהה באיזנקוט עם 33.1%, בשכונת הראשונים 32.4% ובשיכון ותיקים 32.1%.

התמונה שונה מאוד ברמת עמידר וברמת שקמה.

ברמת שקמה היה הליכוד המפלגה הגדולה עם 34.7% מהקולות. גם במבט רחב יותר, המפלגות המזוהות עם גוש נתניהו קיבלו בשכונה 51.5% מהקולות.

ברמת עמידר קיבל הליכוד 27.8% והיה גם שם הרשימה הגדולה ביותר. שיעור המפלגות המשתייכות לגוש נתניהו הגיע שם ל-56.3%, הגבוה ביותר מבין השכונות הגדולות בעיר.

גם בנווה יהושע נרשמה תמיכה גבוהה יותר במפלגות הימין בהשוואה לרוב השכונות האחרות בעיר. ישר! אמנם סיימה שם ראשונה עם 27.3%, אך המפלגות המזוהות עם גוש נתניהו הגיעו יחד ל-36.6%.

באזור הלל הגיע השיעור ל-36.1%, בעליות ל-33.4%, בקריית בורוכוב ל-32.9% ובשיכון מזרחי ל-32.3%.

מנגד, בחלק מהשכונות נרשם פער גדול במיוחד לטובת המפלגות שאינן משתייכות לגוש נתניהו.

ברמת חן הגיע שיעורן ל-82.1%, ברמת אפעל ל-82.8%, בחרוזים ל-81.1%, בשכונת הראשונים ל-79.8% ובשיכון ותיקים ל-79.5%.

בכפר אז"ר נרשם הנתון הקיצוני ביותר: 88.7% מהקולות השתייכו למפלגות שמופו באתר הניתוח לגוש איזנקוט, ורק 10.5% למפלגות גוש נתניהו.

גם שיעורי ההצבעה משתנים מאוד משכונה לשכונה.

כפר אז"ר הובילה עם שיעור הצבעה של 80.4%. אחריה שיכון ותיקים עם 77.3%, קריית קריניצי עם 77%, תל גנים עם 76.9%, חרוזים עם 75.8% ורמת חן עם 75.5%.

לעומת זאת, במרכז העיר עמד שיעור ההצבעה על 60.8% בלבד. בהלל נרשמו 63.1%, בתל בנימין 64.3% וביהלום 64.2%.

גם בשכונות הגדולות של העיר נרשמו הבדלים: במרום נווה הגיע שיעור ההצבעה ל-75.4%, בנווה יהושע ל-75%, במתחם נגבה ל-73.6% ובגפן ל-70.1%.

התוצאה העירונית הכוללת ממחישה עד כמה רמת גן שונה מהתוצאה הארצית.

ברמה הארצית הליכוד סיים ראשון עם 20.5% ו-27 מנדטים, ישר! קיבלה 16.1% ו-21 מנדטים, ביחד 9.3% ו-12 מנדטים והדמוקרטים 6.4% ו-8 מנדטים.

ברמת גן התמונה כמעט הפוכה בצמרת: ישר! מובילה בפער עם 28.8%, בנט במקום השני עם 18.2% ורק לאחר מכן הליכוד עם 17.9%.

המשמעות היא שהבוחר הרמת גני נתן משקל גדול משמעותית למפלגות איזנקוט, בנט והדמוקרטים לעומת הממוצע הארצי, בעוד התמיכה בליכוד ובמפלגות החרדיות הייתה נמוכה יותר.

אבל הממוצע העירוני מסתיר פערים משמעותיים בתוך רמת גן עצמה. בעוד רמת אפעל, רמת חן, חרוזים ושיכון ותיקים הצביעו באופן מובהק לכיוון אחד, רמת עמידר ורמת שקמה הציגו תמונה אחרת לגמרי.

כך, יותר מכל נתון עירוני בודד, תוצאות הבחירות חושפות את הפסיפס הפוליטי של רמת גן - עיר שבה המרחק בין שתי שכונות יכול להיות קטן מאוד על המפה, אבל גדול מאוד בקלפי.

הערה: הנתונים לפי שכונות מבוססים על מיפוי הקלפיות ל-26 אזורים גיאוגרפיים של GovMap. מדובר בחלוקה אנליטית ולא בפרסום רשמי של ועדת הבחירות תחת הכותרת "תוצאות לפי שכונה". נתוני הקלפיות עצמם מבוססים על נתוני ועדת הבחירות המרכזית.

 
$(function(){setImageBanner('5e21ed21-9d72-4956-84c5-0671d3831e26','/dyncontent/2026/2/9/ba517cfd-6b1e-4465-b588-195d4b1eff89.gif',20794,'תיווך שיווק נדלן אביב אייטם קטגוריות ',525,78,false,54588,'Image','');})
$(function(){setImageBanner('baa30862-91e0-4b17-ab13-a082e4fd3704','/dyncontent/2026/2/9/ba517cfd-6b1e-4465-b588-195d4b1eff89.gif',20794,'תיווך שיווק נדלן אביב אייטם קטגוריות ',525,78,false,54589,'Image','');})
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה